0222 228 20 90
Halı Yıkama
Halı Yıkama

Halı Yıkama

 

Halı yıkamada istenilen sonuçlar iplik aralarına nüfus etmiş toz, kir, bakteri…vs bütün kirlerin yüzeye çıkarılıp atılması, mümkün olduğunca halıya zarar vermeden lekelerin çıkarılması, gerekli parlaklığın, hijyenin ve yumuşaklığın elde edilmesi, kısaca halı derinlemesine, kirleri tekrar kusmayacak şekilde temizlenmelidir. Aksi halde yüzeysel bir temizlik yapılmış olur.

 

 

 

 

Halınız Sağlığınızı Tehdit Etmesin


Halı, evlerin olmaza olmazı. Evlerimizin yerlerine renk katan halılar, en çabuk kirlenen eşyalardandır. Temiz görünen birçok halı aslında sağlığı tehdit etmektedir. Görünüşte temiz görünen birçok halı aslında tüy diplerinde sayısız zararlı organizmayı barındırır. İşte o organizmalarla ilgili gerçekler;


Bu organizmalar gözle görülemeyecek boyuttadır.


Halı akarı denilen bu canlıların besin kaynağı ise insan derisidir.
Normal bir insan günde üç gram deri döker. Bu miktar binlerce hatta daha fazla halı akarının beslenmesi için yeterlidir.

 


Evde bulunan bir halıda milyonlarca akar bulunduğu tahmin edilmektedir.


Sadece halı akarı değil birçok çeşit gözle görülmeyecek küçüklükteki canlı için halılar yaşam alanıdır.


Bu canlılar ve halıda bulunan kirler insanlarda bronşit, astım gibi üst solunum yolları hastalıklarının ortaya çıkmasına neden olur. Bu nedenle, halıların profesyonel ekip ve ekipmanlarla temizlenmesi sağlık açısından hayati önem taşıyor.

 


Elde halı yıkamak ise verimsiz ve yorucu bir yöntemdir. Halının diplerindeki bu organizmaların elle yıkamayla temizlenmesi mümkün değildir. Halı yıkama fabrikalarının sayısı her geçen gün artmaktadır. Fakat bunların çoğu yetersiz ve kalitesiz hizmetleriyle insanların sağlığını riske atmaktadır. Bu durum hem cebi hem de sağlığı tehdit etmektedir. İşinin ehli ve profesyonel firmalar bulmak her geçen gün daha zor bir hal almaktadır.

 

 

 

 

Halı İçerisinde Ortaya Çıkabilecek Canlılar

 

Mikroplar

Bakteriler

Akarlar

Toz yuvaları

Böcekler

 


Eğer gereken önlemler alınmazsa bu canlılar ev içerisinde yaşamını sürdüren çocukların ve bağışıklığı düşük olan insanların sağlıklarının olumsuz yönde etkilenmesine neden olabilir. 

 

Halı yıkama profesyonel çalışanları kullandıkları kaliteli temizlik ürünleri sayesinde halıları ilk günkü hallerine geri döndürerek size temiz ve canlı halı sunar.

 

 

Bu site, Sitesepeti ve Solido Grup güvencesi ile hazırlanmıştır. Copyright © 2014